Допомога психолога для лікування залежності

You are here:

Наркологічна, алкогольна залежність, ігроманія – серйозні захворювання, які вимагають психологічної допомоги на кожному етапі одужання.

Часто залежні не визнають себе хворими і противляться умовлянням близьких почати курс лікування. Чергові обіцянки, зруйновані надії, зростаючі стіни непорозуміння скорочують шанси алкоголіка на одужання. І вже на цьому етапі реабілітаційний центр “Життя” рекомендує звернутися за консультацією психолога.

Роль психолога в лікуванні залежності

Залежність, як правило, носить психологічний характер. Перше знайомство людини з алкоголем (наркотиками або азартними іграми) – усвідомлений вибір людини. Однак, в його основі лежать будь-які переживання – стрес, втрата близького, почуття самотності, спустошеності, непереборна втома.

Згодом алкоголь або наркотики стають найпростішим способом позбавити себе від переживань. Так виникає залежність.

Лікування саме по собі – стрес для хворого, його родичів. Тому психологічна підтримка – значимий фактор успішного одужання.

Допомога психолога при лікуванні залежності зводиться до наступного:

  • Виявлення причин, що штовхають людину до межі. Лікар допомагає розібратися в проблемах, що тривожать пацієнта, переконати його в тому, що алкоголь (наркотики, ігри) не позбавляють від труднощів, а тільки погіршують ситуацію.
  • Формування впевненості в собі. Багато залежних не вірять в успішний результат, маючи за плечима кілька невдалих спроб розлучитися із залежністю. Завдання психолога – показати і довести, що ресурсів у хворого досить, що він може впоратися з хворобою. Віра в себе – основний ключ до одужання.
  • Визначення рушійних мотивів. Залежний повинен усвідомити, що саме є рушійною силою, що штовхає його на вчинки, які мотиви лежать в їх основі. Це допомагає скорегувати поведінку людини в правильному напрямку.
  • Налагодження соціальних контактів. Наркомани, алкоголіки, ігромани знаходяться в вузькому колі своїх “друзів”, втрачаючи навички здорового спілкування. Психолог допомагає налагоджувати соціальні зв’язки, вчить чути інших, справлятися з виникаючими конфліктами.
  • Пошук життєвих цілей, установок. Одужуючи, людина повинна мати курс на перспективу. Він потребує цікавої, корисної справи, реальних цілей і планів. Лікар вчить бачити і планувати майбутнє, йти вперед і радіти результатам.

Психологічна допомога залежним в центрі “Життя”

Лікарі центру реабілітації “Життя” працюють за авторськими методиками, надаючи комплексну допомогу при лікуванні від залежності. У схему лікування входить обов’язкова участь психологів, які проводять індивідуальні та групові сеанси, розмовляють з родичами пацієнтів.

У важких випадках, коли хворий відмовляється від умовлянь близьких почати лікування, ми надаємо мотиваційну допомогу на дому. Лікарі нашої клініки приїздять, переконують і відвозять пацієнта на лікування.

Важливий критерій успіху – психологічний комфорт пацієнтів, які перебувають на реабілітації в нашій клініці. У нас створені санаторні умови, ми ставимося до хворих з повагою і формуємо у них шанобливе ставлення один до одного всередині колективу.

Ви можете записатися на безкоштовну попередню консультацію психолога до лікарів нашого центру, які знайдуть підхід і обов’язково допоможуть почати здорове життя кожному.