Лікування алкоголізму на Хмельниччині наразі гостре та не однозначне питання, попри те, що кількість зврнень до реабілітаційних центрів по допомогу зменшилася. Виникає враження, що алкоголізм у кількісному показникові залежних, як суспільне явище вийшло на контрольовані значення. Але за даними, які озвучила начальниця головного управління статистики у Хмельницькій області Людмила Хамська, від початку пандемії коронавірусу об’єм продажу алкоголю в області збільшився на 16%.
Для порівняння дані взяті за три місяці 2020-го та 2019-го року.
Чи є епідемія коронавірусу причиною збільшення залежних, які потребують лікування алкоголізму на Хмельниччині?
Вважати, що вірус є чинником алоголізму буде некоректно. Але умови, в яких опиняється суспільство, в наслідок карантинних заходів, може бути певним активатором для загострення ситуації зі зловживанням алкоголю та спричиняти рецидиви.
Такими активуючими елементами можуть бути:
– психологічний вакуум внаслідок ізоляції;
– не готовність ефективно використовувати додаткові можливості під час обмежень на пересування, на працю, на взаємодію всередині суспільства;
– культурна стагнація – асоціативне сприйняття знаходження у режимі домашнього карантину, як певної форми “вікенду”, який супроводжується із святкуваннями, вживанням алкоголю, розвагами;
– психологічна криза у разі втрати заробітку та неможливості самозабезпечення;
– втрата контролю над ситуацією, над власним життям, залежність від органів управління, невпевненість у майбутньому, тощо.
Читати: Лікування наркоманії – державна наркологія або реабілітаційний центр?
Чому реабілітаційний центр є найбільш прийнятною альтернативою наркологічним диспансерам для лікування алкоголізму на Хмельниччині під час пандемії?
Неконтрольоване вживання алкоголю – це прояв алкоголізму як хвороби. Під час зміни звичного режиму життя, під час якого карантин, повна або часткова втрата роботи, спричиняє часто до регресивної поведінки, постійного вживання алкоголю, неймовірно складно дистанціюватися від оточення, в якому відбувається розвиток хвороби залежності. От+же, якщо пояснювати простою мовою, більше немає альтернатив, окрім як проводити час з однодумцями, триматися самотужки, приймати адекватні зважені рішення стає практично неможливо.
Читати: Лікування наркоманії, алкоголізм та епідемія коронавірусу
Роман, залежний, проходить лікування у Наркологічному центрі “Життя”:
– Моє оточення майже унеможливило стабілізуватися у ситуації зі зловживанням. Постійні спокуси від оточуючих нівелює будь-які зусилля зупинитися. Самоізолюватися не варіант. Лікар-нарколог порадив звернутися до реабілітаційного центру, де можна було б змінити звичн оточення. І наразі я тут, я не вживаю, у сумі з програмними рішеннями, які отримую під час лікування має призвести до очікуваного результату.
Людмила Левицька, психологиня:
– Якщо казати про алко-залежність, або про нарко-залежність, то це захворювання, яке у своїй структурі має несприйняття залежним себе, ряд внутрішніх комплексів. І хоча це невиліковні хвороби, та вони піддаються специфічному лікуванню.
При цьому, хвороба – це не просто вживання. Тому є розмежування між зловживанням та алкоголізмом. Можна зловживати тривалий час і не бути алкоголіком, і навпаки, можна за короткий проміжок часу здобути тяжку форму алкоголізму. І як раз умови пандемії можть стати тим каталізатором, який спричиняє формування залежності.
Людмила Левицька:
– Принципова відмінність між тими хто зловживає і тими хто є алкоголіками – це відповідальність, яку у першому випадку людина усвідомлює та приймає, а другому не усвідомлює ступінь такої відповідальності.
Сергій Петров, провідний терапевт Наркологічного центру “Життя” пояснює, що ускладнення, які спричинені карантином полягають у тому, що будні протікають у домашньому режимі. Немає потреби тримати себе в тонусі. І в таких умовах є вірогідність формування шкідливих звичок, як наприклад початок вживання алкоголю з самого ранку, без особливих приводів, без причин, тощо.
Лікування наркоманії та лікування алкоголізму – Наркологічний центр “Життя”
НЦ “Життя” надає можливість пройти курс психосоціальної реабілітації в любому регіоні України. Зателефонувавши за номерами вказанними нижче, ви зможете отримати більш детальну інформацію, визначитись з додатковими послугами, на кшталт детоксикація, та підібрати індивідуальний курс лікування.
Наркологічний центр “Життя” має свої філіали по всій Україні та провадить програму лікування наркоманії та лікування алкоголізму у багатьох містах країни:
- Лікування наркоманії у Хмельницькому
- Лікування від наркоманії в Луцьку
- Лікування від наркоманії в Чернівцях
- Житомирі,
- Івано-Франківську
- Лікування від наркоманії в Тернополі
- Чернівцях
- Славуті
- Нетішині
- Львові
- Кам’янець-Подільському
Читати: Лікування наркоманії: як обрати реабілітаційний центр у Хмельницькому?
Програма лікування починається з консультації з психологом. Власне психолог надасть відповіді на всі питання та дозволить визначити індивідуальну программу лікування наркоманії.
До нас звертаються за допомогою, тому що НЦ “Життя” це:
- Досвідчений кваліфікований персонал.
- Оперативне реагування.
- Детоксикація
- Ефективні методики протидії наркоманії.
- Умови проживання підвищеної комфортності.
- Психологічна робота з пацієнтами.
Якщо вас або вашого рідного торкнулася проблема наркоманії, не втрачайте час. Знайте, що її можна вирішити!
Щоб отримати довідку:
+38 (093) 208-95-25
+38 (096) 143-38-50
Facebook: https://www.facebook.com/zhittya.in.ua/