АлкоголізмЛечение алкоголизма в Староконстантинове

Провадячи лікування алкоголізму у Старокостянтинові ми постійно оновлюємо статистичну базу щодо стану алкоголізації населення. За даними ВООЗ (Всесвітня організація охорони здоров’я) станом на 2018 рік кожну хвилину помирає 6 людей внаслідок зловживання алкоголем. Чи цього достатньо, щоб наважитися на лікування алкоголізму? Або ж є відчуття, що алкоголізм це не про мене?

Давайте докладніше. 

57% людей у світі, а це приблизно 3,1 млрд, так чи інакше вживали алкоголь.

2,3 млрд людей вживають алкоголь регулярно.

У суспільстві проблему алкоголізму традиційно сприймають не такою серйозною та шкідливою для здоров’я, як наприклад наркоманія. Чи не так? Але ВООЗ вважає зовсім по іншому, і грунтує Щорічну доповідь щодо алкоголю та здоров’я на глобальних дослідженнях.

Захворювання, до яких схильні хворі на алкоголізм:

 1. Зловживання алкоголем збільшує ризик ВІЛ/СНІДу за рахунок підвищення рівня незахищених сексуальних контактів.
 2. Туберкульоз – зниження імунітету внаслідок алкоголізму підвищує рівень вразливості до інфекції.
 3. Вірусні гепатити та захворювання печінки – алкоголь має руйнівний вплив на печінку, яка виконує функцію фільтру крові в організмі людини.
 4. Серцево-судинні захворювання
 5. Рак

6 Ментальні, психічні розлади.

Цей перелік можна продовжувати. Тому неможливо недооцінювати шкоду, яку наносить алкоголь людині.

Згідно з останньою редакцією Доповіді ВООЗ в Україні середній рівень вживання алкоголю на душу населення складає 13,8 літрів – 20,5 чоловіки, та 7,1 жінки. Враховуючи, що загальний об’єм вживаного алкоголю розподіляється між усіма жителями, куди входять і ті, хто взагалі не вживає, то реальний рівень значно вищий.

Лікування алкоголізму у Старокостянтинові

Навіть при найтяжчій формі алкоголізм піддається лікуванню та подальшій профілактиці. Приблизно через рік після лікування від алкогольної залежності у 30% залежних зникають симптоми захворювання.

В залежності від складності алкоголізму варто визначитися з необхідністю детоксикації. Хибно вважати, що детокс – це спосіб полегшити процес абстиненції для хворого алкоголіка. Перш за все очищення організму знижує шкоду, якої може зазнати організм інтоксикованої алкоголем людини. Адже під час виведення алкоголю з організму можливі агресивні загострення хронічних супутніх захворювань.

Медичний детокс під час лікування алкоголізму 

У випадках запущених форм алкогольної залежності детокс може бути медичною необхідністю, щоб вберегти людей від можливих ускладнень.

Синдром гострої відміни алкоголю може включати такі симптоми, як:

 • Дратівливість.
 • Тривога.
 • Тимчасові галюцинації (зорова, слухова, тактильна).
 • Тремтіння.
 • Лихоманка.
 • Пітливість.
 • Посилення серцебиття, аритмія.
 • Високий кров’яний тиск.
 • Судоми.

Наркологічний центр “Життя” у Старокостянтинові пропонує послуги медичного детоксикації у всіх своїх закладах.

Алкогольний делірій, або “біла гарячка” під час лікування алкоголізму

У деяких випадках у людини, яка розпочала лікування алкоголізму так званий алкогольний делірій, або ж біла гарячка. Найчастіше спостерігається у тих, хто має додаткові значні розлади здоров’я, зловживав алкоголем більше 10 років або пив щодня протягом місяців. Як правило, розвивається лише у 5% пацієнтів.

Ознаками та симптомами делірію можуть бути:

 • Змінена свідомість.
 • Сильна плутанина або дезорієнтація.
 • Галюцинації.
 • Пришвидшене серцебиття.
 • Тремор тіла.
 • Лихоманка.
 • Пітливість.
 • Судоми.

Хоча медична детоксикація допомагає безпечно зняти гострі симптоми відміни, в кінцевому підсумку цього замало для того, щоб допомогти людям утримуватися від вживання алкогольних напоїв.

Як виглядає ефективне лікування алкоголізму?

Існує низка основних принципів, які можуть лягти в основу будь-якої успішної програми відновлення. 

Лікування алкоголізму та програма реабілітації може включати в себе детоксикацію, та базуватися на довгостроковій програмі реабілітації.

Оскільки єдиний план лікування не підходить для всіх, Наркологічний центр “Життя” у Старокостянтинові підбирає кожен курс лікування алкоголізму, зважаючи на індивідуальні потреби, регулярно їх переглядає та модифікує на основі прогресу одужання. 

Програма реабілітації залежності включає:

 • Групове, індивідуальне та сімейне консультування.
 • Поведінкові терапії.
 • Альтернативна терапія (наприклад, арт-терапія, медитація).
 • Профілактика рецидивів.

Ми також пропонуємо різні рівні догляду, такі як медичний детокс, стаціонарні та амбулаторні послуги, ефективна програма реабілітації. 

Слід зазначити, що дослідження показують, що перебування на лікуванні принаймні 90 днів дозволяє досягти кращих результатів. 

Ресоціалізація та адаптація під час лікування алкоголізму у Старокостянтинові

Для багатьох людей реінтеграція в суспільство може стати великою перешкодою для того, щоб зберегти свою тверезість. Звички, коло спілкування, професія, або ж її відсутність, негативний досвід, або ж знову таки, відсутність життєвого досвіду – це чинники, які часто впливають на рецидив та загострення алкоголізму. 

Індивідуальне консультування, групова терапія, психологічна підтримка, які пропонує програма реабілітації – ми дамо вам інструменти, необхідні для управління багатьма стресовими ситуаціями чи тригерами, з якими ви можете зіткнутися у повсякденному житті. Окрім того, Наркологічний центр “Життя”  у Старокостянотинові має можливість долучити до загальноукраїнської ініціативи “Життя” та підтримувати залежного в усіх куточках України.

Щоб отримати довідку: 

+38 (093) 208-95-25

+38 (096) 143-38-50

Facebook: https://www.facebook.com/zhittya.in.ua/

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment