АлкоголізмЛікування алкоголізму у Житомирі Лечение алкоголизма в Житомире

Лікування алкоголізму у Житомирі відповідно до програми реабілітації Наркологічного центру “Життя” здійснюється під наглядом кваліфікованих фахівців. Терапія залежності – це напрямок, за яким наркологічний центр працює у всіх регіонах України, та має філії у обласних центрах країни.

Алкоголізм відноситься до переліку психічних захворювань. А відповідно має специфічне на відміну від інших хронічних захворювань спосіб лікування.

Чому лікування алкоголізму у Житомирі це складний але реальний процес? 

Відсоток одужання алкоголіків, як правило, низький, а рецидив алкоголізму високий. Це недопрацювання фахівців, це специфіка самого захворювання.

Наприклад, за статистикою, до 90% алкоголіків матимуть хоча б один рецидив протягом перших чотирьох років після того, як вони починають лікування. 

Чи вважати це за трагедію? З одного боку повернення до активного вживання це неймовірний тягар як для залежної людини, так і для її оточення. Але з іншого, це можливість виправити поведінкові помилки, дослідити життя залежного, виявити чинники, які спричинили рецидив, та покращити якість життя.

Одним з критеріїв, які впливають на відсоткове зниження можливостей виникнення рецидиву є повне завершення програми лікування алкоголізму та реабілітації. Сама програма має 2 етапи:

  1. Реабілітація
  2. Ресоціалізація або адаптація

Чому це важливо, і чому лікування алкоголізму у Житомирі акцентуєтсья на двухетапному процесі лікування?

Алкоголізм є хронічним, рецидивуючим захворюванням, а тяжіння до алкоголю є симптомом одужання алкоголіків. 

Протистояти тяжінню є найскладнішим завданням для людини, яка проходить курс лікування алкоголізму. Соціальні подразники робить створюють безлічі суперечливих умовностей, що не сприяють процесу одужання: культура вживання, місця громадського харчування з алкоголем в асортименті, звичайно ж соціальні зв’язки, які залишилися з періоду активного вживання, та ін.

Велику роль у сприянні рецидиву виконують тригери. Тригер, (від англ. trigger – курок, або спонукач) можуть виникати, коли людина, яка перебуває у процесі лікування, переживає стрес чи емоційні потрясіння – багато людей намагаються вживати алкоголь як спосіб пом’якшити почуття. 

Процеси реабілітації та ресоціалізації мають певні системні відмінності. 

Реабілітація – це реактивний період одужання, коли людина проходить шлях від гострої абстиненції до певної рівноваги та помірного емоційного стану. Можна назвати цей етап більш теоретичним.

Ресоціалізація – це чиста практика. Алкоголік має можливість поступово адаптуватися до соціального середовища маючи менторську підтримку з боку фахівців наркологічного центру.

Також, у післяреабілітаційний період відновлення соціальних зв’язків часто супроводжується процесом відшкодування моральних та матеріальних збитків найближчому оточенню. Як правило це в першу чергу сім’я. У багатьох випадках процес налагодження взаємовідносин проходить не за намріяним сценарієм. Як наслідок загострення ситуації призводить до звичної реактивної реакції та рецидиву.

Тому, під час лікування алкоголізму у Житомирі Наркологічний центр “Життя” пропонує стратегічне планування відновлення та медіацію гострих ситуацій під час повернення у соціум.

Тривала ремісія після лікування алкоголізму у Житомирі

Потрапити на реабілітацію вперше – це зіштовхнутися з чимось нереальним. Адже нереально здається бути тверезим 10, 20 днів, а 10 років здається, як усе життя.

Активна участь у тверезій спільноті підтримки та швидке повернення назад після рецидиву можуть допомогти довготривалому одужанню. 

Комплексна програма реабілітації включає детоксикацію, консультування, групову терапію. Також під час реабілітації діє освітній модуль, під час якого надається повна інформація щодо захворювання:

  • Розуміння природи алкоголізму та коріння залежності
  • Навички подолання рецидиву
  • Почуття та емоції
  • Глибше знання про те, як алкоголізм впливає на ваше фізичне та емоційне здоров’я
  • Усвідомлення того, як залишатися тверезими, підвищує ваш життєвий потенціал

Також, Наркологічний центр “Життя”, що провадить лікування алкоголізму у Житомирі – це надійна система підтримки.  Вона включає не тільки радників чи терапевтів, але й тверезу спільноту, до якої можна долучитися. 

Ключову роль у процесі лікування алкоголізму відіграє особиста мотивація. Схильність до лікування та бажання позбутися залежності є одними з найважливіших факторів вашого успіху. 

Дана послуга доступна у наших закладах у Старокостянтинові   Кам’нець-ПодільськомуЛуцькуЛьвові

Щоб отримати довідку: 

+38 (093) 208-95-25

+38 (096) 143-38-50

Facebook: https://www.facebook.com/zhittya.in.ua/

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment