Алкоголізм

Алкоголізм зароджується через прояви психічної і фізичної залежності, після періодичного розпивання спиртних напоїв. Розвинена толерантність приносить людині хронічний запій, оскільки організм перестає реагувати на надходження спирту в кров. Бажаний результат від вживання алкоголю не настає, що штовхає залежного на збільшення дози споживаного напою. Людині в даній ситуації зможуть допомогти лише спеціалізовані наркологічні центри допомоги або клініки.

Лікування алкоголізму в Кам’янець-Подільському Наркологічному центрі «Життя», дає можливість позбавити людину від важких соціальних і фізичних наслідків, викликаних зловживанням алкогольної продукції. Що таке алкоголізм? Які стадії його розвитку? Як проходить лікування від алкогольної залежності в місті Кам’янець-Подільський?

Алкоголь – норма чи шкода?

лікування алкоголізмуЛікування від алкоголізму ускладнюється тим, що вживання спиртного вже давно стало нормою нашого суспільства. Адже жодне свято, включаючи День народження, не обходиться без цього напою. Тому, починаючи з раннього віку, діти, спостерігаючи за тим, що відбувається, відзначають у своїй свідомості, що це нормально. Як потім пояснити людині, що вживання алкоголю шкодить не тільки здоров’ю, але й знищує соціальне життя кожного громадянина.

Патологія алкоголізму не виникає за хвилину, а зароджується поступово, не відстежуючи свою початкову стадію. Проходить час, і розвинена психічна та фізична залежність не дає можливості людині зупинитися. Поступово з нормальної та здорової людини, алкоголік перетворюється в п’яничку зі стажем.

Соціальний світ руйнується, знищуються сім’ї, життям алкоголіка рухає одна мета – мета чергової дози прийому. Людина стає ізгоєм суспільства. При цьому розвиваються хронічні захворювання, алкогольний психоз, настає «біла гарячка». Ось короткий опис того, що відбувається з людиною, яка зловживає спиртними напоями.

Як визначити, що потрібна допомога та лікування від алкогольної залежності? Для цього дане захворювання розділене на стадії. Які стадії алкоголізму існують?

Стадії алкогольної залежності

У медицині існують чіткі межі визначення стадій алкогольної залежності. Це полегшує визначення методів та систем лікування, допомагає краще зорієнтуватися фахівцям. Розглянемо, якими вони бувають.

Нульова стадія розвитку алкогольної залежності

Це початкова стадія розвитку патології алкогольної залежності, триває вона від 12 місяців до 15-20 років. Деякі лікарі впевнені, що на даному етапі повністю контролюється вживання спиртного людиною. Прийом спиртного відбувається з ознаками сталості з характерним збільшенням дози. Зазвичай починається з прийому слабоалкогольної продукції після роботи або на вихідних. Згодом доза істотно збільшується та вимагає переходу на більш міцні напої.

Перша початкова стадія алкоголізму

стадія алкоголізмуПостійне вживання алкоголю створює умови, за якими людина втрачає контроль над кількістю випитого, пошук нових приводів. Звичайних свят вже не достатньо, організм не отримує потрібну кількість спиртного для отримання ейфорійного стану. Поступово погіршується пам’ять, але людині ще не треба похмелитися зранку.

Алкоголік не бачить проблем у своєму стані, вважаючи себе повністю здоровою людиною. У моральному боці так само змін не спостерігається, людина, як був душею компанії, так ним і залишився. Організм самостійно в змозі справлятися з потрапившим в нього алкоголем.

На даному етапі розвитку алкоголізму, звернення в Наркологічний центр в Кам’янець-Подільському «Життя», допоможе в невеликі терміни зупинити розвиток другої стадії захворювання.

Друга стадія захворювання на алкоголізм

Ця стадія вже набагато серйозніше. Симптоматиці додається розвиток залежності (абстинентний синдром). Додатково з’являється бажання похмелитися. Якщо похмільний синдром організм ще може пережити, то абстиненцію – ні. Такий стан несе наслідки:

  • розвиток хронічних захворювань;
  • аритмія;
  • тахікардія;
  • серцево-судинна дистонія.

Організм людини, намагаючись захиститися від потрапляння алкоголю, створює відповідну реакцію – блювоту, нудоту. Алкоголік намагається заглушити дані симптоми черговою дозою спиртного напою. Розвиваються сильні запої, з яких може вивести тільки спеціалізований наркологічний центр «Життя» в Кам’янець-Подільському. Бажання випити хоч чарочку переслідують людину навіть на роботі.

Третя остання стадія алкоголізму

Найнебезпечніший етап розвитку алкогольної залежності. Відбувається повна деградація людини як соціально значущої одиниці. Організм, дуже виснажений надходженням алкоголю, припиняє свій опір, розвивається хвороба печінки, знищується імунна система. Про таких людей кажуть, що «в їхніх жилах тече спирт». Постійні думки про чергову дозу спиртного, зводять з розуму не тільки алкоголіка, але й все його оточення. Якщо людині не допомогти на даному етапі, то життя його обривається внаслідок відмови роботи внутрішніх органів або від суїциду.

Лікування від алкогольної патології в НЦ «Життя»

Лікування алкоголізму в Кам'янець-ПодільськомуПочаток лікування від алкогольної залежності відбувається після огляду фахівців НЦ «Життя» і повної діагностики організму людини. Це дає можливість визначення стадії розвитку алкоголізму.

Початок курсу реабілітації проходить під цілодобовим наглядом наркологів в карантині центру допомоги. Сама чистка організму від шкідливих речовин триває до 15 днів. У цей період знімається ломка (абстиненція) внаслідок відмови вживання, посилюється імунна система, створюється чітка мотивація відмови вживання.

Після карантинного курсу реабілітації підопічному пропонуються на вибір для проживання апартаменти на 2-4 чоловік, обладнані сучасними імпортними меблями, технікою. Проводяться програми психологічного відновлення «12 кроків», аутотерапія, групові заняття з психотерапевтом.

Для комфортного лікування і перебування в НЦ «Життя», психологами розроблені програми відпочинку, створені гуртки за інтересами підопічних. Психологічний спокій приносить хворому впевненість у правильному виборі оздоровлення та створюється стійке неприйняття до спиртних напоїв.

Є бажання врятувати родича від алкогольної залежності? Ми чекаємо Вас на первинній консультації в НЦ «Життя» Кам’янець-Подільському Хмельницької області.