Наркоманіялікування наркоманії та алкоголізму

Лікування наркоманії та лікування алкоголізму провадить Наркологічний центр “Життя” – це спеціалізований заклад, який супроводжує залежних під час терапії залежності. Лікування відбувається у вигляді закритого стаціонару за курсом визначеним індивідуально для кожної окремої людини.

Сам процес побудований принципах пов’язаних з дотриманням прав людини, та обов’язковим медичним супроводом.

Як же зрозуміти, що необхідно звернутися у спеціалізований заклад для того, щоб розпочати лікування алкоголізму або лікування наркоманії?

Симптоми алкоголізму

Не завжди можна відрізнити зловживання алкоголем від алкоголізму, як захворювання. Навіть стан алкогольного запою не є ознакою алкоголізму, та не потребує спеціального довготривалого лікування та терапії, пов’язаної з психологічним втручанням.

Головне, що відрізняє алкоголіка від людини, яка зловживає – це абсолютна втрата контролю  в усіх сферах життя. Хоча, регулярне зловживання наражає на додатковий ризик розвитку стійкої залежності. Відбуваються певні поведінкові зміни:

 1. Нехтування обов’язками вдома, на роботі через постійне пиття. Наприклад, алкоголік погано виконує обов’язки на роботі, нехтує своїми дітьми, сім’єю, оскільки знаходиться у неконтрольованому стані .
 1. Вживання алкоголю в ситуаціях, коли це фізично небезпечно – наприклад, вживання алкоголю та керування автомобілем, або змішування алкоголю з ліками за рецептом проти розпорядження лікаря.
 2. Виникають регулярні проблеми з порушеннями закону через вживання алкоголю . Наприклад, заарештований за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння, або неконтрольовану поведінку, домашнє насильство, тощо.
 1. Алкоголік не зупиняється, навіть якщо вживання алкоголю викликає проблеми у стосунках з оточуючим світом. Наприклад, алкоголік продовжуватиме пити незалежно від того, наскільки це може засмутити членів сім’ї, чи це може взагалі її зруйнувати.
 2. Багато проблем з питтям починаються тоді, коли люди вживають алкоголь для самозаспокоєння та зняття стресу. Наприклад, напитися після кожного стресового дня, або кожен раз, коли вони сперечаються з подружжям чи начальником.

Однієї з наведених ознак поведінкових змін може бути достатньо, щоб визначити, чи людина перейшла від зловживання алкоголем до пограничного стану або алкоголізму, або ж знаходиться на межі формування алкогольної залежності. 

Лікування наркоманії та симптоми наркоманії

Як правило перший досвід вживання наркотиків пов’язаний з особистим експериментом. Існує стійка думка про те, що разове вживання, або нерегулярне, не може нанести суттєвої шкоди, та не формує наркотичну залежність. Але це не є дійсністю. Існують типи наркотичних речовин які викликають звикання з першого вживання. Та незалежно від типу наркотичних речовин, симптоматика стійкої залежності завжди залишається однаковою.

Ознаки залежності включають:

 1. Регулярне використання препарату. Це може бути щомісяця, щотижня або навіть щогодини.
 2. Відчуття, що вживання необхідне для підтримки нормального функціонуючого стану, або стає асоціативно пов’язаним з дозвіллям.
 3. Толерантність. Потрібно більше речовини для того, щоб отримати той же ефект.
 1. Зміна поведінки, невиконання зобов’язань на роботі, уникнення сімейних чи соціальних взаємодій, постійні позики, кредити чи крадіжки грошей для того, щоб придбати наркотик.

Поведінкові зміни являються лакмусом для того, щоб виявити залежність. Тому, спостерігаючи за близьким оточенням варто звернути увагу на наступне:

 1. Проблеми на роботі (в школі)  – прогули, або низька ефективність без особливих підстав.
 2. Фізичні зміни, такі як збільшення ваги або втрата ваги, погане самопочуття та гігієна, відсутність інтересу до зовнішнього вигляду.
 3. Антисоціальна поведінка, дистанціювання від друзів та/або родини, мало або взагалі не вимагає енергії чи мотивації, випадки постійного приховування.
 4. Постійні фінансові проблеми – потреба у грошах без очевидних причин, позики, крадіжки чи азартні ігри, щоб отримати додаткові фінанси.

Якщо ви виявили серед своїх близьких людей з такими ознаками, зверніться за консультацією до фахівця. Звісно, що ви можете помилятися, але фахівець зможе допомогти виявити реальну проблему, та ідентифікувати факт залежності, якщо такій є місце.

Лікування наркоманії та лікування алкоголізму у Наркологічному центрі “Життя”

НЦ “Життя” надає можливість пройти курс психосоціальної реабілітації в любому регіоні України. Зателефонувавши за номерами вказанними нижче, ви зможете отримати більш детальну інформацію, визначитись з додатковими послугами, на кшталт детоксикація, та підібрати індивідуальний курс лікування.

Наркологічний центр “Життя” має свої філіали по всій Україні та провадить програму лікування наркоманії та лікування алкоголізму у багатьох містах країни:

Лікування наркоманії: як обрати реабілітаційний центр у Хмельницькому?

Програма лікування починається з консультації з психологом. Власне психолог надасть відповіді на всі питання та дозволить визначити індивідуальну программу лікування наркоманії.

До нас звертаються за допомогою, тому що НЦ “Життя” це:

 • Досвідчений кваліфікований персонал.
 • Оперативне реагування.
 • Детоксикація
 • Ефективні методики протидії наркоманії.
 • Умови проживання підвищеної комфортності.
 • Психологічна робота з пацієнтами.

Якщо вас або вашого рідного торкнулася проблема наркоманії, не втрачайте час. Знайте, що її можна вирішити!

Щоб отримати довідку: 

+38 (093) 208-95-25

+38 (096) 143-38-50

Facebook: https://www.facebook.com/zhittya.in.ua/

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment