АлкоголізмНаркоманіялікування наркоманії

Лікування наркоманії у Хмельницькому, Житомирі, Луцьку, чи будь-якому іншому місті України, представлене декількома типами закладів. Такі заклади мають – з одного боку принципову методологічну відмінність, з іншого, об’єднані орієнтацією на створення умов для ремісії. То в чому ж відмінність і куди звертатись – до державної наркології або ж до приватних реабілітаційних центрів?

Державні наркологічні диспансери провадять виключно медико-профілактичні заходи: детоксикація і… і все. Два тижні седативних або наркотичних замінників, а далі залежна людина має зробити вибір – чи намагатися самотужки утримуватися від вживання наркотиків, або алкоголю, або крокувати за рекомендацією до або державних нечисленних програм реабілітації, як то «Соціотерапія», або ж звертатися до недержавних наркологічних центрів з психо-соціальної реабілітації, як Наркологічний центр «Життя», який здійснює лікування наркоманії та лікування алкоголізму в Україні за довготривалою програмою.

Залежні люди, які потребують допомоги у лікуванні залежності мають право на отримання достовірної інформації про лікування. В інакшому випадку наражаються на небезпеку здійснювати помилки під час прийняття рішення щодо вирішення власної проблеми.

Наркологічний диспансер: лікування наркоманії?

Класичною помилкою є сприйняття державної системи наркологічних диспансерів, як єдиною, регламентованою державою, медичною системою, яка надає кваліфіковану допомогу у лікування залежності. А отже, унормованість на державному рівні сприймається як те, що можна позначити терміном “кваліфікована допомога”. Привабливим є швидкість курсу – 2 тижні, медичний супровід, детоксикація, тощо. Однак, сприйняття наркологічних диспансерів як лікувальних закладів, що провадять лікування наркоманії, або ж лікування алкоголізму, призводить до втрати такої довіри в кінцевому результаті, тому що очікування від інтенсивного курсу медичними препаратами у більшості випадків просто не виправдовуються.

Тому що, не відбувається ніяких поведінкових змін, ментальних налаштувань, не вирішуються психологічні проблеми. Чому? Тому що наркологічний диспансер не орієнтований на психосоціальний вплив на залежну людину. Процес надання допомоги базується на тому, щоб надати фізіологічної допомоги, стабілізувати біологічну сферу людини. І в цьому контексті ПНД повністю виконує своє завдання. Відсутність інформованості призводить до невиправданих очікувань. Тому що після двотижневого очищення залежний “чомусь” знову повертається до вживання.

Варто сприймати наркологічний диспансер як кваліфікований медичний “буфер” на шляху лікування, а не як сам процес лікування наркоманії. Це певний етап, який має симбіотичний зв’язок з подальшою роботою в рамках програм реабілітаційних центрів.

Лікування наркоманії та реабілітаційний центр

Реабілітаційний центр надає можливість пройти курс лікування залежності на умовах проходження довготривалої програми. При цьому довготривалість не є гарантією чи її відсутністю. В залежності від форми залежності тривалість курсу може варіюватися, але варто зауважити, що ефективність лікування залежить від того, чи пройшла людина повний курс та всі етапи програми. Якщо пояснювати на прикладі, то можна порівняти з освітою – вислухавши теорію та не отримавши практику студент не може набути фаховості. Це схожий процес.

Виникає питання, якщо реабілітаційний центр створює умови для дійсно позбавлення від наркоманії або алкоголізму, тоді навіщо наркологічні диспансери? Симбіотичність з ПНД, про яку згадувалося вище, як раз знаходиться у площині рішень. Якщо просто, то перебуваючи у стані активного вживання людині складно прийняти рішення пройти курс лікування строком 3, 6 або 12 місяців. Таке рішення відлякує, тому що у стані відсутності здорового глузду світогляд має видозмінену форму, є ілюзією. І наркологічні диспансери виконують роль “психологічного заземлення”, коли знімаючи абстиненцію, повертаючи до реальності активний наркоман або алкоголік за рекомендацією лікаря-нарколога може прийняти важливе для себе рішення – пройти курс лікування за програмою реабілітаційного центру.

Лікування наркоманії та лікування алкоголізму – Наркологічний центр “Життя”

НЦ “Життя” надає можливість пройти курс психосоціальної реабілітації в любому регіоні України. Зателефонувавши за номерами вказанними нижче, ви зможете отримати більш детальну інформацію, визначитись з додатковими послугами, на кшталт детоксикація, та підібрати індивідуальний курс лікування.

Наркологічний центр “Життя” має свої філіали по всій Україні та провадить програму лікування наркоманії та лікування алкоголізму у багатьох містах країни:

Лікування наркоманії: як обрати реабілітаційний центр у Хмельницькому?

Програма лікування починається з консультації з психологом. Власне психолог надасть відповіді на всі питання та дозволить визначити індивідуальну программу лікування наркоманії.

До нас звертаються за допомогою, тому що НЦ “Життя” це:

  • Досвідчений кваліфікований персонал.
  • Оперативне реагування.
  • Детоксикація
  • Ефективні методики протидії наркоманії.
  • Умови проживання підвищеної комфортності.
  • Психологічна робота з пацієнтами.

Якщо вас або вашого рідного торкнулася проблема наркоманії, не втрачайте час. Знайте, що її можна вирішити!

Щоб отримати довідку: 

+38 (093) 208-95-25

+38 (096) 143-38-50

Facebook: https://www.facebook.com/zhittya.in.ua/

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment