Лікування наркоманії в Україні останніми роками дещо набирає оберти та має певні позитивні тенденції. Чим це можна визначити і як зрозуміти, що система реабілітації відіграє ключову роль у протидії наркотизації населення?
Для цього необхідно розглянути декілька аспектів проблеми у сфері лікування наркоманії в Україні.
По-перше, існує проблема чіткого підрахунку, та публічних звітів про наркотизацію, яких практично не існує. В основному, більш менш прийнятні дослідження проводять громадські організації, які мають обмежені можливості у порівнянні з державними структурами. З останніх таких досліджень зауважимо дослідження Українського інституту соціальних досліджень імені О. Яременка за сприяння ЮНІСЕФ від 2019 року, за яким наркотизація підлітків зросла за останні 5 років на 7%. При цьому кількість споживачів наркотиків серед дівчат-підлітків перевищує кількість хлопців-підлітків.
Якщо шукати статистику по наркотизації у мережі, то пошукова система надає невиразні дані за 2010-2015 роки, зустрічаються дослідження 2017 років. Невже тема лікування наркоманії в Україні втрачає свою актуальність? Чи це просто прояв недбалості до глобальної проблеми?
Отже, за змішаними даними в Україні проживає понад 1,5 мільйони залежних. Біля 500 тисяч тих, що вживають наркотики ін’єкційно. І такі цифри постійно зростають.
Наразі державна система лікування залежностей має рудиментарні ознаки пострадянської медицини. Якщо просто, то державні наркологічні диспансери просто неспроможні і не призначені для того, щоб проводити повноцінні лікувальні заходи відносно хімічної залежності, як захворювання. Кількість місць у співвідношенні до потреб визначається 7 до 1 станом на 2018 рік.
Яке лікування наркоманії в Україні може запропонувати державна наркологія?
Залежний може отримати:
– кваліфіковану термінову медичну допомогу;
– детоксикацію за допомогою медичних препаратів;
– двотижневий курс медикаментозного лікування;
– можливий облік та замісна терапія, що взагалі не є лікуванням;
Також, на рівні власної ініціативи, розуміючи необхідність фундаментальних змін, лікар-нарколог може рекомендувати подальше стаціонарне лікування наркоманії в Україні за програмами реабілітаційних центрів. Існують і державні подібні заклади, але їх кількість абсолютно не задовольняє попит.
Читати: Лікування наркоманії – державна наркологія або реабілітаційний центр?
Роль реабілітаційних центрів, щодо лікування наркоманії в Україні
Тож, динаміка поширення залежності як хвороби та наркотизація населення і зусилля державної системи лікування наркоманії є абсолютно неспівставними за інтенсивністю. У такій ситуації роль реабілітаційних центрів, які знаходяться у площині постійної критики, є більш ніж важливою. Якщо привести приклад, уявімо, що людина отримала травму спини, потребує операції, та довготривалого відновлення. І якщо перенести сюди те, як лікування відбувається у державних наркологіях, то людина мала б по-перше очікувати своєї черги невизначений час, потім їй провели б цю операцію, і далі викотили б у візку на двір, бо місць не має, а черга рухається. Ось сам процес довготривалого фізіотерапевтичного відновлення переносячи на проблему лікування наркоманії в Україні, взяли на себе приватні, громадські реабілітаційні центри.
Тоді в чому ж позитивна динаміка лікування наркоманії в Україні?
Позитивна динаміка якраз і полягає у тому, що реабілітаційні центри виконують роль стримування поширення залежності та наркотизації. При цьому надають безальтернативну допомогу, адже в Україні не передбачені ефективніші заходи на державному рівні.
Лікування наркоманії в Україні – Наркологічний центр “Життя”
Наркологічний центр “Життя” має свої філіали по всій Україні та провадить програму лікування наркоманії та лікування алкоголізму у багатьох містах країни:
- Лікування наркоманії у Хмельницькому
- Лікування від наркоманії в Луцьку
- Лікування від наркоманії в Чернівцях
- Житомирі,
- Івано-Франківську
- Лікування від наркоманії в Тернополі
- Чернівцях
- Славуті
- Нетішині
- Львові
- Кам’янець-Подільському
Лікування наркоманії: як обрати реабілітаційний центр у Хмельницькому?
Програма лікування починається з консультації з психологом. Власне психолог надасть відповіді на всі питання та дозволить визначити індивідуальну программу лікування наркоманії.
До нас звертаються за допомогою, тому що НЦ “Життя” це:
- Досвідчений кваліфікований персонал.
- Оперативне реагування.
- Детоксикація
- Ефективні методики протидії наркоманії.
- Умови проживання підвищеної комфортності.
- Психологічна робота з пацієнтами.
Якщо вас або вашого рідного торкнулася проблема наркоманії, не втрачайте час. Знайте, що її можна вирішити!
Щоб отримати довідку:
+38 (093) 208-95-25
+38 (096) 143-38-50
Facebook: https://www.facebook.com/zhittya.in.ua/