Без рубрикилікування наркоманії в Україні

Лікування наркоманії в Україні останніми роками дещо набирає оберти та має певні позитивні тенденції. Чим це можна визначити і як зрозуміти, що система реабілітації відіграє ключову роль у протидії наркотизації населення?

Для цього необхідно розглянути декілька аспектів проблеми у сфері лікування наркоманії в Україні.

По-перше, існує проблема чіткого підрахунку, та публічних звітів про наркотизацію, яких практично не існує. В основному, більш менш прийнятні дослідження проводять громадські організації, які мають обмежені можливості у порівнянні з державними структурами. З останніх таких досліджень зауважимо дослідження Українського інституту соціальних досліджень імені О. Яременка за сприяння ЮНІСЕФ від 2019 року, за яким наркотизація підлітків зросла за останні 5 років на 7%. При цьому кількість споживачів наркотиків серед дівчат-підлітків перевищує кількість хлопців-підлітків.

Якщо шукати статистику по наркотизації у мережі, то пошукова система надає невиразні дані за 2010-2015 роки, зустрічаються дослідження 2017 років. Невже тема лікування наркоманії в Україні втрачає свою актуальність? Чи це просто прояв недбалості до глобальної проблеми?

Отже, за змішаними даними в Україні проживає понад 1,5 мільйони залежних. Біля 500 тисяч тих, що вживають наркотики ін’єкційно. І такі цифри постійно зростають.

Наразі державна система лікування залежностей має рудиментарні ознаки пострадянської медицини. Якщо просто, то державні наркологічні диспансери просто неспроможні і не призначені для того, щоб проводити повноцінні лікувальні заходи відносно хімічної залежності, як захворювання. Кількість місць у співвідношенні до потреб визначається 7 до 1 станом на 2018 рік.

Яке лікування наркоманії в Україні може запропонувати державна наркологія?

Залежний може отримати:

– кваліфіковану термінову медичну допомогу;

– детоксикацію за допомогою медичних препаратів;

– двотижневий курс медикаментозного лікування;

– можливий облік та замісна терапія, що взагалі не є лікуванням;

Також, на рівні власної ініціативи, розуміючи необхідність фундаментальних змін, лікар-нарколог може рекомендувати подальше стаціонарне лікування наркоманії в Україні за програмами реабілітаційних центрів. Існують і державні подібні заклади, але їх кількість абсолютно не задовольняє попит.

Читати: Лікування наркоманії – державна наркологія або реабілітаційний центр?

Роль реабілітаційних центрів, щодо лікування наркоманії в Україні

Тож, динаміка поширення залежності як хвороби та наркотизація населення і зусилля державної системи лікування наркоманії є абсолютно неспівставними за інтенсивністю. У такій ситуації роль реабілітаційних центрів, які знаходяться у площині постійної критики, є більш ніж важливою. Якщо привести приклад, уявімо, що людина отримала травму спини, потребує операції, та довготривалого відновлення. І якщо перенести сюди те, як лікування відбувається у державних наркологіях, то людина мала б по-перше очікувати своєї черги невизначений час, потім їй провели б цю операцію, і далі викотили б у візку на двір, бо місць не має, а черга рухається. Ось сам процес довготривалого фізіотерапевтичного відновлення переносячи на проблему лікування наркоманії в Україні, взяли на себе приватні, громадські реабілітаційні центри.

Тоді в чому ж позитивна динаміка лікування наркоманії в Україні?

 

Позитивна динаміка якраз і полягає у тому, що реабілітаційні центри виконують роль стримування поширення залежності та наркотизації. При цьому надають безальтернативну допомогу, адже в Україні не передбачені ефективніші заходи на державному рівні.

Лікування наркоманії в Україні – Наркологічний центр “Життя”

Наркологічний центр “Життя” має свої філіали по всій Україні та провадить програму лікування наркоманії та лікування алкоголізму у багатьох містах країни:

Лікування наркоманії: як обрати реабілітаційний центр у Хмельницькому?

Програма лікування починається з консультації з психологом. Власне психолог надасть відповіді на всі питання та дозволить визначити індивідуальну программу лікування наркоманії.

До нас звертаються за допомогою, тому що НЦ “Життя” це:

  • Досвідчений кваліфікований персонал.
  • Оперативне реагування.
  • Детоксикація
  • Ефективні методики протидії наркоманії.
  • Умови проживання підвищеної комфортності.
  • Психологічна робота з пацієнтами.

Якщо вас або вашого рідного торкнулася проблема наркоманії, не втрачайте час. Знайте, що її можна вирішити!

Щоб отримати довідку: 

+38 (093) 208-95-25

+38 (096) 143-38-50

Facebook: https://www.facebook.com/zhittya.in.ua/

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment