АлкоголізмНаркоманіянаркологічний центр

Лікування наркоманії, алкоголізму та будь-якої іншої форми залежності при усвідомленні проблеми спонукає людину звернутися у наркологічний центр. Державна установа або приватна реабілітація є особистим вибором кожної людини. Про спільні риси та відмінності можете ознайомитися за посиланням.

Читати: Лікування наркоманії – державна наркологія або реабілітаційний центр?

Але який би варіант лікування наркоманії ви не обрали, наркологічний центр, терапевтична спільнота, державний психоневрологічний диспансер, чи амбулаторія, ви маєте знати про ознаки, за якими можна спрогнозувати ймовірний результат або його відсутність.

По-перше, визначимо, що залежність – це психічне захворювання. Звісно, виділяють психологічну та фізіологічну залежність, але у будь-якій формі мають місце порушення роботи психіки, що спричиняє нелогічність побудови взаємозв’язків з навколишнім середовищем та суспільної взаємодії. Отже, методи побудови процесу лікування залежності мають базуватися на розумінні унікальної геометрії психіки залежної людини, включати в себе особливі підходи та уникати спрощених рішень.

Що таке спрощене рішення у контексті лікування залежності?

Наприклад, лікування виключно медикаментами, або ж примусове лікування, або ж застосування застарілих та неефективних методів терапевтичних спільнот популярних у 80-х роках XX ст., які інтерпретували лікування залежності, як тривалий процес занурення у середовище: ізоляція за примусом, стигматизація особистості, плюндрування прав та свобод заради “високої мети”, застосування теоретичної освітянської програми без професійної роботи з психікою людини, тощо.

Наркологічний центр – це сукупність лікувальних заходів

Наркологічний центр має пропонувати широкий спектр заходів, які націлені на відновлення внутрішніх налаштувань психіки залежної особистості:

– робота з психологом/психотерапевтом;

– медикаментозна підтримка за необхідності;

– терапевтичні заходи;

– фізіологічне відновлення, тощо.

Всі програмні рішення мають базуватися на розумінні класифікації залежних на тих, що:

  1. Зацікавлені у лікуванні.
  2. Не зацікавлені у лікуванні.

Зацікавлена у лікуванні людина за самим визначенням не потребує додаткових мотиваційних заходів. Але це не означає, що процес лікування, якщо він не є стандартизованим та визнаним інструментарієм, а містить в собі сумнівні методи, не може бути дискредитований у сприйнятті залежної людини. Подекуди непрофесійні наркологічні центри застосовують систему заохочень та покарань, дискримінаційні, принижуючі гідність та честь обтяження – ковпак блазня, пляшка на шиї, таблички та позбавлення повноцінного сну задля виконання працеємких покарань, тощо. Тому класифікація залежної людини може змінюватися.

Не зацікавлена у лікуванні людина, може бути додатково мотивована. Перш за все мотивація направлена на те, щоб змінити особисте ставлення залежного до процесу лікування, показати позитивні сторони кінцевого результату, при цьому не прикрашаючи сам процес незважаючи на психічний стан такої людини.

Якщо ви маєте потребу у тому, щоб допомогти близьким розпочати лікування наркоманії, або лікування алкоголізму, і вам пропонують мотиваційну групу, завжди питайте, що являє собою такий захід.

Існують випадки, коли непрофесійні наркологічні центри використовуючи поняття мотивація за фактом застосовують прості силові методи, що також можна віднести до категорії спрощених рішень які абсолютно не мають ефекту у перспективі.

Не зацікавлена у лікуванні людина, задля того, щоб здобути ефект від лікування має змінити місце у класифікаторі на “зацікавлену”. В іншому випадку реабілітація просто не матиме результату.

Для кого працює наркологічний центр?

Виходячи з класифікації у прийнятті рішень, щодо застосування методології впливу, варто також визначити, хто є бенефіціаром наркологічного центру, тобто клієнтом-набувачем кінцевого продукту, або ж результату лікування: сам пацієнт чи умовний член родини чи наближене оточення? 

Нажаль, за відсутності чіткого унормування самої системи реабілітації, громадські організації, самопроголошені як наркологічні центри, часто використовують печерні методики, стигму, дискримінацію, та провадять діяльність з огляду на інтереси тих, хто сплачує лікування, або замовляє, що може бути предметом юридичних суперечок.

Наркологічний центр має застосовувати виключно пацієнто-центричний підхід. Зрозуміло, що терапевтичні заходи включають також і роботу з родинами, але кінцевим набувачем, тобто бенефіціаром лікувальних заходів та здобутків процесу є пацієнт, залежна людина. Лише вона має найбільше значення у процесі лікування, її права мають дотримуватися, її інтереси та особливості враховуватися, її потреби мають бути задоволені.

Наркологічний центр “Життя” – лікування наркоманії в Україні

Наркологічний центр “Життя” має свої філіали по всій Україні та провадить програму лікування наркоманії та лікування алкоголізму у багатьох містах країни:

Лікування наркоманії: як обрати реабілітаційний центр у Хмельницькому?

Програма лікування починається з консультації з психологом. Власне психолог надасть відповіді на всі питання та дозволить визначити індивідуальну программу лікування наркоманії, лікування алкоголізму.

До нас звертаються за допомогою, тому що НЦ “Життя” це:

  • Досвідчений кваліфікований персонал.
  • Оперативне реагування.
  • Детоксикація
  • Ефективні методики протидії наркоманії.
  • Умови проживання підвищеної комфортності.
  • Психологічна робота з пацієнтами.

Якщо вас або вашого рідного торкнулася проблема наркоманії, не втрачайте час. Знайте, що її можна вирішити!

Щоб отримати довідку: 

+38 (093) 208-95-25

+38 (096) 143-38-50

Facebook: https://www.facebook.com/zhittya.in.ua/

Залишити відповідь

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Post comment