Виведення із запою - алкогольний детокс

You are here:

Виведення із запою шляхом алкогольного деткосу Хмельницькому є одним із способів стимуляції відновлення організму після довготривалого запою, та входить до переліку заходів щодо лікування алкоголізму. Однак медична детоксикація не завжди потрібна та не є обов’язковою. 

Щоб зрозуміти, коли та у яких саме випадках детокс потрібен, а де можна обійтись без нього варто розглянути тему докладніше,

Виведення із запою у Хмельницькому та лікування алкоголізму

Під час вживання алкоголю протягом тривалого часу в організмі людини накопичується безліч супутніх токсичних речовин, які буквально не встигають виводитися природнім шляхом. Така інтоксикація має значний вплив на фізичне здоров’я, і як наслідок може викликати і психічні розлади. Адже мозок, а відповідно і психіка, також знаходяться під постійним впливом спиртомістких речовин та супутніх токсинів?

Певний успіх під час лікування алкоголізму припадає саме на якість виведення цих токсинів, або ж детоксикації. При синдромі відміни, коли залежний алкоголік припиняє вживання алкоголю, можуть виникати ускладнення та загострення стану здоров’я. Часто це призводить до рецидиву, тому що алкоголіку фізично складно витримати природну детоксикацію? Окрім цього, якщо форма алкоголізму має ознаки надскладної, то такий синдром може призвести до летальних випадків,

Для виведення із запою у Хмельницькому в рамках Наркологічного центру “Життя” використовується медичний детокс. І це дає можливість не тільки допомогти людині зберегти фізичне здоров’я, а й розпочати сам процес лікування алкоголізму, який забезпечує програма реабілітації.

Довідка. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) розмежовує поняття детоксикації та лікування відміни. ВООЗ позначає детоксикацію, як природний процес, що відбувається в організмі, коли він намагається очиститися від токсинів. 

Тоді як контроль відміни або абстиненції спрямовується на боротьбу з симптомами цієї самої відміни, які виникають у людини коли вона припиняє вживати певні наркотики чи алкоголь. 

Виведення із запою – синдром відміни під час лікування алкоголізму

Виведення із запою супроводжується синдромом відміни, який можна розділити на рівні: легкий, середній та важкий.

На ці рівні впливають наступні фактори:

  • Генетичні особливості людини, які можуть містити метаболічні відмінності.
  • Ступінь інтенсивності вживання алкоголю.
  • Різке самостійне припинення вживання алкоголю. Народний метод – “взяти себе в руки” може спричиняти негативні наслідки. Відмова від алкоголю після тривалого запою має відбуватися під наглядом фахівців.
  • Інші індивідуальні особливості, такі як маса тіла, стать, вік і навіть психологічний стан
  • Зловживання іншими речовинами разом з алкоголем.

Симптоми, що виникають внаслідок відмови алкоголю, можна розділити на:

  • Фізичні симптоми: зміни частоти серцебиття або температури тіла, нудота, блювання, розширені зіниці, посилене потовиділення, тремтіння тощо.
  • Поведінкові: неспокій, безсоння, зниження апетиту та підвищена чутливість до зовнішніх подразників, наприклад сонце, вітер, будь-що.
  • Психологічні симптоми: депресія, тривожність, зміна настрою і навіть психоз (галюцинації та/або марення)
  • Неврологічні прояви: тремор, головний біль, дезорієнтація, когнітивні проблеми та/або судоми.

Синдром відміни під час виведення із запою та лікування алкоголізму

В залежності від складності, як вже згадувалося, існують різні рівні синдрому відміни. 

Легка форма відміни від алкоголю

  • Поява симптомів часто виникає через кілька годин після припинення вживання алкоголю (часто протягом 3-6 годин).
  • Середня тривалість симптомів становить 24-48 годин. Більшість людей з легкою відміною алкоголю відчують пік своїх симптомів між 12 та 24 годиною після того, як вони припиняють пити.
  • Найпоширеніші симптоми – це прискорене серцебиття, легке тремтіння, нудота, блювота, головний біль, проблемами з якістю сну, а також легкі проблеми з настроєм, такі як тривожність.
  • У більшості людей, у яких спостерігається легка алкогольна абстиненція, немає значних неврологічних чи психологічних ускладнень. 

Помірна форма відміни від алкоголю

  • Особи можуть відчувати симптоми через 2-4 години після останнього вживання.
  • Тривалість симптомів довша. Середня тривалість симптомів при помірній та важкій відміні триває від одного дня до одного тижня, але у багатьох випадках симптоми можуть тривати протягом декількох тижнів. Деякі симптоми ускладненої абстиненції, такі як галюцинації, марення або судоми, можуть з’явитися відносно швидко після того, як людина перестала вживати алкоголь.
  • У людей, які відчувають абстиненцію середньої тяжкості можуть відчувати значне фізичне навантаження на весь організм – галюцинації та/або марення часто трапляються протягом 12-18 годин після того, як людина перестала вживати алкоголь і може тривати цілими днями. 
  • Судоми можуть виникати протягом 12 годин після того, як особа перестала вживати алкоголь і може продовжуватися протягом декількох днів. У деяких випадках у людей можуть спостерігатися судоми через кілька днів після припинення вживання алкоголю.

Складна форма відміни від алкоголю (делірій)

Синдром делірію може виникнути у осіб із складною формою відміни внаслідок високої толерантності та швидкого зниження концентрації алкоголю в крові, коли вони припиняють пити. Цей розлад найчастіше виникає під час довготривалого вживанням алкоголю. Симптоми делірійної гарячки включають сплутаність свідомості, дезорієнтацію, галюцинації (часто візуальні галюцинації) та можливі судоми. Люди, у яких розвивається деліріоз, відчувають симптоми досить швидко, протягом 2-3 днів після того, як вони відмовилися від алкоголю, і можуть тривати кілька днів або довше.

Медикаментозне лікування потрібне особам, у яких спостерігається делірій, галюцинації, марення або судоми.

Судоми які виникають під час делірію можуть бути смертельними та вимагати швидкої медичної допомоги. 

Внаслідок тривалого запою, нехтування харчуванням, відсутності догляду за собою, може розвиватися так званий синдром Верніке-Корсакова

Синдром викликаний нестачею вітаміну В1 (тіаміну) внаслідок сильного нехтування дієтою. Серед симптомів:

  • проблеми з зором;
  • проблеми з ходою;
  • амнезії (втрата пам’яті). 

Якщо синдром розпізнається досить рано, його можна виправити за допомогою дієти і зміни вітамінів, але в хронічних випадках деякі симптоми можуть не реагувати на лікування.

Як виведення із запою шляхом детоксу у Хмельницькому впливає на лікування алкоголізму

В рамках детоксу Наркологічного центру “Життя” фахівець стежить за станом людини та визначає рівень інтоксикації за ознаками та після обстеження. Після цього призначаються процедури детоксу. Тому, під час звернення до фахівців та вибору реабілітаційного центру цікавтеся про медичний нагляд. Дана послуга доступна у наших закладах у Старокостянтинові   Кам’нець-Подільському, Луцьку, Львові

Читайте за посиланням: Як обрати реабілітаційний центр?

Особам, які мають дуже легкі симптоми відміни алкоголю, медичний детокс може не знадобитися. Тому, щоб не завдати невиправданої шкоди організму призначення відбувається там, де це необхідно.

Позитивні чинники детоксу під час виведення із запою:

  • м’яке виведення токсинів знижує потенціальну шкоду здоров’ю;
  • знижує вірогідність рецидиву та відмову від подальшого лікування алкоголізму;
  • знижує психологічне навантаження;
  • дозволяє подолати психологічні бар’єри для подальшого лікування та налаштуватися на довгострокову програму реабілітації.

Щоб отримати довідку: 

+38 (096) 358-18-30

+38 (093) 102-65-35

Facebook: https://www.facebook.com/zhittya.in.ua/